Lyžařský výcvik 7. třídy

V týdnu od 8.1. do 12.1. se uskutečnil ve ski-areálu Olešnice na Moravě lyžařský výcvik žáků 7. ročníku. Výcviku se zúčastnilo celkem 14 žáků, kteří byli rozděleni do dvou družstev. Byli mezi nimi jak zdatní lyžaři, tak i úplní začátečníci. A právě ti prokázali největší pokrok, když již druhý den sjížděli bezpečně celý svah. Během celého týdne nám přálo mrazivější, ale zároveň slunečné počasí, a tak jsme si výcvik náležitě užili.

Jak jsme jely na okresní kolo ve florbale

MLADŠÍ  žákyně ( 6. a 7.ročník) zažily velký úspěch. Po vyhraném obvodním kole v Poličce dívky postoupily do okresního kola do Svitav. V okresním kole skončily čtvrté, ale bojovaly jak nejlépe mohly. Jsme na ně velmi pyšní! Tímto jim moc děkuji za reprezentaci školy a těším se na naše další velké sportovní úspěchy:-)  Školu reprezentovaly: Laura Benešová, Adéla Cupalová, Sofie Putnarová, Marie Zvoníčková, Kristina Chadimová, Anežka Halvová, Karolína Faltová, Karolína Dvořáková, Veronika Kozáčková, Beáta Štefková a Veronika Sršňová.

Oblastní kolo ve florbalu chlapců 6. , 7. tříd

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se desetičlenné družstvo chlapců 6. a 7. tříd vyjelo "poprat" o postup do okresního kola ve florbalu. Hostitelskou školou turnaje byla poličská Základní škola Na Lukách, kde se jednokolově potkala družstva reprezentující Základní školy Masarykova Polička, Na Lukách Polička, Bystré, Telecí a Gymnázium Polička. V této nelehké konkurenci jsme obsadili krásné 3. místo. Chlapcům za jejich výkony děkujeme!

TECHNOHRÁTKY Moravská Třebová

Ve tředu 29. 11. 2023 jsme vyjeli s 11 žáky na návštěvu Integrované střední školy v Moravské Třebové. Akce TECHNOHRÁTKY se zúčastňujeme pravidelně, prostředí tedy dobře známe. Žáci mají vždy možnost udělat si konkrétní představu o nabízených oborech, mohou směřovat své dotazy přímo na místě k těm, kdo na zmiňované škole pracují či studují, velmi zábavnou formou si také mohou vyzkoušet určité praktické činnosti. Jak si žáci den na ISŠ užili, můžete vidět na fotkách.