Mgr. Daniela Šílová

Cvičný požární poplach

16.5.2024 | Jan Mužík

Dnes během první vyučovací hodiny proběhl v naší škole cvičný požární poplach. Cílem tohoto cvičení byla připravenost žáků i zaměstnanců školy na zvládnutí nouzové evakuace v případě ohrožení. Evakuace všech osob proběhla úspěšně, všechny osoby se evakuovaly mimo areál ZŠ v čase 2 minuty a 56 sekund. Cvičení proběhlo bez zapojení HZS a bez fiktivních překážek.

Velká pochvala náleží všem žákům za vzorný a ukázněný průběh evakuace. Poděkování také patří všem zaměstnancům školy za výbornou organizaci.

Přípravě na mimořádné události se budou žáci naší školy věnovat i v rámci zítřejšího projektového dne, během kterého se v jednotlivých ročnících budou zabývat následujícími tématy:

1. ročník – pohyb ve veřejném prostoru, jak chodíme po ulici, jízda na kole, nebezpečí, která na nás číhají.

2. a 6. ročník – bezpečnost, policie, co dělat, když …, hrozící nebezpečí ve škole, jak komunikovat na tísňové lince.

3. a 7. ročník – požární ochrana, návštěva hasičské zbrojnice SDH Bystré, jaké přístroje používáme, kde jsou ve škole, co dělat při požáru, jak ohlásit požár.

4. a 8. ročník – zdravověda, první pomoc, modelové situace, volání ZZS, mobilní aplikace Záchranka.

5. a 9. ročník – ochrana člověka v mimořádných situacích, branná tématika, nebezpečí současného světa.