Mgr. Lenka Štoudková

Exkurze do Vídně - němčina

7.5.2024 | Petra Divoká

2.5.2024 jsme plánovali exkurzi do Vídně, abychom se na tuto výpravu připravili i po stránce jazykové, byly hodiny němčiny u sedmáků, osmáků a deváťáků obohaceny o "cestovatelskou" slovní zásobu, konverzaci, kdy si zkoušeli objednávat v němčině jídlo, nakupovat a platit. Cílem bylo, aby se žáci nebáli ve Vídni mluvit německy. Žáci si vyzkoušeli pracovat i s QR kódy a vyhledávat pamětihodnosti Vídně na Google Earth a něco o těchto pamětihodnostech říct i německy.