Aktuality

Výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělávání  pro školní rok 2024/2025 (zápis do 1. ročníku)

Výsledky přijímacího řízení k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 (zápis do 1. ročníku)

ČŠI – Výběrové zjišťování výsledků žáků ZŠ 2023-2024

Naše škola byla zařazena do vzorku škol, ve kterých bude na jaře roku 2024 provedeno zjišťování výsledků vzdělávání prostřednictvím inspekčního systému elektronického testování InspIS SET.

Zjišťování proběhne u žáků 3. až 8. ročníku základních škol s odlišným mateřským jazykem.

Sledovanou oblastí bude v tomto zjišťování český jazyk jako další cizí jazyk.

Zjišťování výsledků vzdělávání proběhne v termínu od 22. dubna do 10. května 2024.

Účast naší školy v tomto zjišťování výsledků vzdělávání prováděném Českou školní inspekcí je povinná.

Webinář pro rodiče - Rizika virtuální komunikace

Základní škola Bystré ve spolupráci s Nadací O2 a E-Bezpečí zve rodiče na webinář Rizika virtuální komunikace, který proběhne v pátek 5. dubna od 17:00 do 18:30 hod. on-line. V případě zájmu, napište na reditel@zsbystre.cz. Následně Vám bude zaslán odkaz do videokonferenční místnosti a související instrukce. Podpořeno z programu O2 Chytrá škola.

Stravné na měsíc duben

Vážení strávníci,

úhradu stravného v hotovosti na měsíc duben bude možné zaplatit v úterý 26. 3. od 7:00 do 14:30 ve školní jídelně.

Školní družina nebude o velikonočních prázdninách v provozu

Vážení rodiče,

školní družina nebude o velikonočních prázdninách (ve čtvrtek 28. března) v provozu. Do školní družiny bylo na prázdniny nahlášeno pouze 6 dětí.

Výtvarná soutěž Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2023

Naše škola se zapojila do 14. ročníku výtvarné soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje. Právě včera se v Pardubicích konalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen, kde dvě naše žákyně dosáhly velikého úspěchu.

V kategorii pro první stupeň se na velmi pěkném 2. místě umístila Anna Lynnae Stejskalová.

Rovněž její starší sestra Elle Christelle Stejskalová zaznamenala velký úspěch, kdy se i ona umístila v TOP 10, tedy její obrázek patřil v kategorii pro 2. stupeň mezi 10 nejlépe hodnocených.

Tisková zpráva a kompletní výsledky ZDE.

Blahopřejeme k dosaženému úspěchu a přejeme hodně zdaru v dalším osobnostním rozvoji.

Školení - Rizika virtuální komunikace, online podvody

Základní škola Bystré ve spolupráci s Nadací O2 a E-Bezpečí zve seniory na školení Rizika virtuální komunikace, online podvody, které proběhne ve středu 6. března od 10:30 do 12:00 hod. v Komunitním sále Multifunkčního domu v Bystrém. Vstup zdarma – podpořeno z programu O2 Chytrá škola.

Školní družina nebude o jarních prázdninách v provozu

Vážení rodiče,

po projednání se zřizovatelem nebude školní družina o jarních prázdninách (v týdnu od 11. do 15. března 2024) v provozu z důvodu plánovaných stavebních prací v areálu školy.

Děkujeme za pochopení.

Společenský ples a dětský karneval

Spolek rodičů a přátel Základní školy Bystré srdečně zve na:

• XXIX. společenský ples – v pátek 23. 2. 2024 od 20:00 v sokolovně v Bystrém, k tanci i poslechu zahraje kapela Skelet, předtančení žáků 9. třídy, bohatá tombola, vstupné na místě 150,- Kč,
  • Dětský maškarní karneval – v sobotu 24. 2. 2024 od 13:30 v bysterské sokolovně, předtančení žáků ZUŠ Bystré, dětská tombola, zábavné soutěže, vstupné dobrovolné.
Stravné na měsíc březen

Vážení strávníci,

úhradu stravného v hotovosti na měsíc březen bude možné zaplatit v úterý 27. 2. od 7:00 do 14:30 ve školní jídelně.

Divizní finále školské futsalové ligy

Ve středu 14. února se chlapci šestého a sedmého ročníku naší školy zúčastnili Divizního finále skupiny E (východní Čechy) ve Školské futsalové lize „7“. Turnaj se konal ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem, kde se střetly čtyři nejlepší celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje.

V tomto „východočeském finále“ se naši chlapci nejprve utkali s dobře známým soupeřem z Masarykovy ZŠ Polička, kterého se nám po taktické bitvě podařilo přehrát 2:1 i přes to, že jsme v průběhu prvního poločasu prohrávali 0:1.

Následně jsme však změřili síly se soupeřem z Hradce Králové (ZŠ Sever Hradec Králové), který potvrdil svoji roli favorita a zvítězil 8:0. Je třeba zmínit, že naši chlapci většinu zápasu odolávali náporu velmi kvalitního soupeře.

Třetí a poslední měření sil představoval zápas s družstvem ZŠ Pardubice-Ohrazenice. Podobně jako soupeř z Hradce Králové i pardubická futsalová mládež působila velmi dobrým dojmem. V tomto utkání se nám však podařilo vytvořit si i nějaké střelecké příležitosti, přičemž jedna z nich byla gólově využita. Konečný výsledek s tímto nadstandardním soupeřem byl ale v náš neprospěch – 1:5.

Jedno vyhrané utkání nám nakonec postačilo na velmi pěkné 3. místo. Všem chlapcům, kteří takto úspěšně reprezentovali jméno nejen naší školy, ale i celého města, děkujeme a gratulujeme, neboť dostat se na tuto úroveň turnaje a poměřit síly se sportovními školami je jistě výrazným sportovním úspěchem.

Poděkování za přípravu a spolupráci patří rovněž trenérům bysterské fotbalové mládeže.

Výsledky:

ZŠ Sever Hradec Králové – ZŠ Pardubice-Ohrazenice 2:1 (1:0),
Masarykova ZŠ Polička – ZŠ Bystré 1:2 (1:1),
ZŠ Pardubice-Ohrazenice – Masarykova ZŠ Polička 10:0 (4:0),
ZŠ Sever Hradec Králové – ZŠ Bystré 8:0 (5:0),
ZŠ Bystré – ZŠ Pardubice-Ohrazenice 1:5 (1:3),
ZŠ Sever Hradec Králové – Masarykova ZŠ Polička 9:1 (5:0)

Postupující: ZŠ Sever Hradec Králové

Naši školu reprezentovali: 7. třída – Jaroslav Dočekal, Šimon Hanzl, Kryštof Peterka; 6. třída – Matyáš Bárta, Jan Dittrich, Vojtěch Doležal, Jindřich Dufek, Milan Dufek, Karel Leinweber a Jan Petříček.